מונה:

דף הבית >> לימוד גליל - חזון
 


חזון לימוד גליל
 
מהות לימוד גליל   -  "מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי..."
לימוד גליל היא קהילה לומדת העוסקת בשאלות של מסורת, שורשים ומקורות ישנים וחדשים, הרוקמים יחדיו את הזהות והעושר היהודי ואת מהותן של הדרכים למימושם. וזאת, מתוך חווית החיים בגליל.
עקרונות היסוד של לימוד גליל הם מעורבות חברתית פעילה של הלומדים בחיי הקהילה ופנייה שווה ופתוחה לכל המחפשים זיקה לתרבות ישראל – שומרי מסורת, חילוניים, דתיים, נוער, מבוגרים, תושבים ותיקים וכאלה שמקרוב באו.

ארגון של מתנדבים"בְּרָב עָם הַדְרַת מֶלֶךְ..."
לימוד גליל הוא קהילה של מתנדבים הפועלת בגליל ומזמנת חוויות למידה משמעותיות בעולם התוכן היהודי והישראלי על גווניו. הארגון שואף להעשיר ולהעצים את הלומד בדרך אל חיפוש והעמקת הזהות היהודית, מתוך כבוד לבחירתו ועמדותיו ולהרחיב את מעגל הלומדים והקשרים לקהילה.
 
קשר עם לימוד אנגליה ולימוד עולמי - "הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד..."
"לימוד גליל" הוא אחת הקהילות של "LIMMUD" בעולם, השואבות השראתן מ"LIMMUD UK". הקשר עם יתר הקהילות מועצם מדי שנה בכנס השנתי באנגליה.
הקהילה של "לימוד גליל" התגבשה בשנת 2000 והיא מתרחבת ומכנסת אליה בעלי עניין המבקשים גישה ליהדות ותורת ישראל. בכל שנה יוצאת משלחת של לימוד גליל בסיוע של הסוכנות  היהודית להשתתף בכנס באנגליה. הכנס מרחיב את האופקים של המשתתפים ומעצים את הזיקה ליתר קהילות LIMMUD בעולם.

עולם התוכן היהודי לגווניושִׁבְעִים פָּנִים לַתּוֹרָה..וְכָל הַמַרְבֶּה הֲרֵי זֶה מְשֻׁבָּח..."
לימוד גליל מזמן חווית למידה של עולם התוכן היהודי ומפגש עם גווני הקשת השונים של ארון הספרים היהודי. הוא משלב העשרה והנאה אישית מחויה חברתית ולימודית של הלמידה, של המפגש ההדדי הקהילתי ושל החברותא.

קשר עם קהילות, ארגונים ומועצות בגליל"מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב, מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל..."
לימוד גליל מקיים קשר הדוק עם גופים בגליל, ובמיוחד עם "שותפות ביחד-צפון הגליל בריטניה" של הסוכנות היהודית, עם מתנ"ס מעלה יוסף, ועם מועצות אזוריות ומקומיות התומכות בלימוד גליל.

 
 

לימוד גליל יקח אותך צעד נוסף במסע אל הזהות היהודית שלך

 
לייבסיטי - בניית אתרים