מונה:

דף הבית
לימוד גליל          
 
לימוד גליל – מי אנחנו?
 
לימוד גליל היא קהילה לומדת העוסקת בשאלות של מסורת, שורשים ומקורות, הרוקמים יחדיו את הזהות היהודית ובמהותן של הדרכים למימוש הזהות הזו בתוך חווית המקום הייחודית לקהילה – החיים בגליל.
הקהילה הלומדת והפועלת של "לימוד גליל" התגבשה לפני מספר שנים בהשראת "לימוד אנגליה", ומאז היא מתרחבת ומכנסת אליה יותר ויותר בעלי עניין המבקשים לחקור ולבחון בכלים שונים את זיקתם אל היהדות ואל ביטוייה היומיומיים בחייהם. "לימוד גליל" הופך להיות ציון דרך בנוף התרבותי באזור בזכות עקרונות היסוד שלו המכתיבים מעורבות חברתית פעילה של הלומדים בחיי הקהילה ופנייה שווה ופתוחה לכל רבדיה – שומרי מסורת, חילוניים או דתיים, בעלי עמדות ימניות או שמאליות, נוער או מבוגרים, תושבים ותיקים או כאלה שזה מקרוב באו. 

 
מתבהר לנו עם השנים כי המפגש עם יהדות בריטניה חשפה בפנינו את מהות קיומנו בארץ ישראל. מה שהיה מאוד ודאי וברור בעצם היותנו הדור החדש של מדינת ישראל, אבל שלא עלתה בו שאלה מה קיים את העם היהודי במשך אלפי שנים ומה יקיים אותנו גם בעוד אלפי שנים. וזה מה שבחרנו לעשות, להעלות לסדר היום השגרתי שלנו את היהדות, באוכלוסייה שלנו בגליל שאינה מבחינה בחילוניות ודתיות ימניות ושמאליות, או כל הגדרה אחרת הרווחת בציבור הישראלי. מבחינתנו לימוד גליל הוא צעד אחד קדימה במסע היהודי שלנו.
 
לימוד גליל – העשייה בפועל
  • קיום מפגשים של אנשים, סביב החגים או אירועים מיוחדים, תוך בחירת תכנים יהודים רלוונטיים ושמחה.
  • קיום כנס שנתי מרכזי מקביל לכנס לימוד באנגליה, כחלק מקהילת לימוד הבינלאומית (בכנס השני נכחו 200 איש והיה מוצלח עוד יותר משנה קודמת בשנה הקרובה אנו מצפים ל350 משתתפים).
  • קיום ישיבה חודשית באחת מבין שלש הרשויות לקידום הרעיונות, בסמוך לכנס אנו נפגשים כל יום חמישי במשך שלשה חודשים להקמת הכנס.
  • תוכנית לעזרה הדדית בעת שמחה או מצוקה.
  • קשר עם מרצים ומובילי דעת קהל בנושאי תכנים יהודים.
  • בניית קהילה על אזורית מתושבי שלשת הרשויות, לפעילות התנדבותית, בתחומים הקרובים לעיסוקם.
"לימוד גליל" הוא אחד ממספר קהילות "לימוד" בעולם, ששאבו גם הן את השראתן מ"לימוד אנגליה", ומקיים עם הקהילות האלו קשרים שונים ששיאם בכנס "לימוד אנגליה" השנתי.

 

ו

 

לייבסיטי - בניית אתרים